۱۶:۱۴:۲۰ - پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمی‌گذاریم در بودجه از کیسه مردم خرج شود
  عباس گودرزی در گفت‌وگو با فارس: افزایش نیافتن حقوق و کاهش حق ماموریت مدیران را دنبال می‌کنیم/ نمی‌گذاریم در بودجه از کیسه مردم خرج شود   عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با حذف فله‌ای بیش از ۳۰ میلیون از یارانه‌بگیران که بخش […]

 

13950814000160_PhotoA

عباس گودرزی در گفت‌وگو با فارس:

افزایش نیافتن حقوق و کاهش حق ماموریت مدیران را دنبال می‌کنیم/ نمی‌گذاریم در بودجه از کیسه مردم خرج شود

 

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با حذف فله‌ای بیش از ۳۰ میلیون از یارانه‌بگیران که بخش قابل توجهی از آنان از اقشار محروم جامعه هستند مخالفیم. بودجه باید به نفع محرومین رقم بخورد.

وی افزود: پیشنهاد داده‌ایم که با کاهش سقف پرداخت پاداش بازنشستگی یعنی ممنوعیت پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به بازنشستگان با عنوان پاداش بازنشستگی و همچنین محدودیت در افزایش حقوق دریافتی‌های بالا و تقلیل حق مأموریت سفرهای داخلی و خارجی برای مدیران و مقاماتی که از بیت‌المال برای اقامت و غذا استفاده می‌کنند و موارد مشابه هزینه‌های جاری کاهش پیدا کند تا از این طریق به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کمک کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: نباید دیواری کوتاه‌تر از محروم پیدا کنیم و باید در بودجه از محرومین دفاع کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: ما شاهد پرداخت‌های میلیاردی به برخی از افراد هستیم و من پیشنهاد خودم را به صورت مکتوب به کمیسیون تلفیق ارائه کرده‌ام که باید پرداخت پاداش‌های بیش از ۲۰۰ میلیون تومان ممنوع شود.

وی افزود:‌ نباید در بودجه از کیسه فقرا خرج کنیم با چه شاخصی قرار است ۳۰ میلیون یارانه‌بگیر شناسایی و ارزیابی و یارانه آنها حذف شود. افرادی در جامعه ما زندگی می‌کنند که اگر یارانه آنها قطع شود کل درآمدشان حذف شده است. خوب بخشی از درآمد برخی از مقامات کم شود چرا از فقرا کم شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: خوب افزایش حقوق برای همه نباشد چه کسی گفته که ۱۰ درصد افزایش حقوق باید برای همگان باشد. به عنوان مثال کسی که یک میلیون حقوق می‌گیرد بعد از افزایش حقوقش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌شود و کسی هم که ۱۰ میلیون حقوق می‌گیرد حقوقش یک میلیون دیگر اضافه می‌شود که این باعث افزایش بی‌عدالتی و شکاف در پرداخت‌ها می‌شود.

گودرزی در پایان گفت: باید به جای حذف یارانه محرومین با قاچاق کالا و با کسانی که تعرفه پرداخته نمی‌کنند برخورد شود و باید جلوی حقوق‌ها و پرداخت‌های نجومی گرفته شود این موارد در کجای بودجه آمده در بودجه هیچ‌جایی به این موضوع اشاره نشده و این ضعف بودجه است در بودجه هیچ اشاره به بحث کاهش همایش‌ها و سمینارها و کاهش حق مأموریت‌ها نشده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13961007000984

 

X تبلیغات
سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر