۵:۲۱:۳۸ - شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
️فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد
  👤عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: ️فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد/ بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی تصرف در بیت المال است   عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد و بکارگیری بازنشستگان در دستگاه […]

 

👤عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

️فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد/ بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی تصرف در بیت المال است

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت های شغلی باید در اختیار نیروهای جوان و پر انرژی باشد و بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی تصرف در بیت المال است و پرداخت حقوق به آنها تخلف است.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با  سفیر افلاک  با اشاره به اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی گفت: در مجلس نهم این قانون مصوب شد اما منافذ زیادی داشت و به بهانه مشاغل همطراز خیلی از افراد در پست های مدیریتی مشغول به کار شدند در حالی که این افراد بازنشسته بودند اما با اصلاح جدید در کمیسیون اجتماعی و تصویب نهایی در صحن مجلس شورای اسلامی اکثر استثنائات برداشته شد.

 

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح به کار گیری بازنشستگان تنها در بندهای الف، ب و ج ماده۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری یعنی روسای قوا، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس و اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهور مجاز شمرده شده اند و استانداران و سفرا و معاونین وزرا و همطرازان چنانچه بازنشسته باشند با اصلاح جدید قانون از بکارگیری منع شدند.

 

عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس بیان کرد: افراد دارای اجازات خاص از رهبرمعظم انقلاب، جانبازان بالای۵۰درصد، آزادگان دارای لااقل۳سال اسارت و فرزندان شهدا و یک درصد از نیروهای وزارت اطلاعات نیز از این قانون استثنا شده اند؛ با این قانون حدود۱۵ استاندار و ۸۰معاون استاندار و بیش از هزار مدیر باید برکنار شوند.

 

گودرزی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح، چنانچه مقاومتی صورت گیرد طبق آنچه در قانون پیش بینی شده این اقدام تصرف در بیت المال بوده و پرداخت حقوق به این افراد تخلف محسوب می شود.

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به این که با اجرای این قانون تعداد قابل توجهی از مدیران مجبور هستند از سمت خود کناره گیری کنند افزود: تاکید ما اجرای این قانون توسط دولت است که بدون ملاحضه کسانی که شرایط لازم را ندارند و بعد از بازنشستگی مشغول به کار شده اند، برکنار شوند و نیروهای پرانرژی، جوان و باانگیزه جایگزین شوند.

 

به گفته وی در هر جایی از کشور وقتی گردنه و پیچ تندی بوده با نیروی جوان کشور از آن مقطع عبور کرده ایم که نمونه آن در دوران دفاع مقدس بود که با حضور نیروهای جوان و پر انرژی پیروزی نصیب ملت ایران شد.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در انرژی هسته ای و غنی سازی اورانیوم و همچنین در بحث توان دفاعی و پیشرفت های موشکی، نیروهای جوان این کشور بودند که توانستند کشور را به این مرحله از پیشرفت و عزت برسانند.

 

وی بیان کرد: یکی از راه های برون رفت از وضعیت فعلی کشور، تاکید بر به کارگیری نیروهای جوان در سمت های مختلف است و اجرای این طرح می تواند در اشتغال جوانان، کاهش بیکاری، و پیشرفت کشور و حل بسیاری از مشکلات موثر باشد.

 

انتهای پیام/

👇مشاهده👇
http://yon.ir/C3ScZ⭕

X تبلیغات
سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر سردبیر